folia stretch Rzeszów

Owijanie palet

Palet, na których znajduje się towar muszą być w odpowiedni sposób zabezpieczone. Jeśli się tego nie zrobi to podczas transportu paczki mogą spać i oznacza to spore straty dla firmy. Nie można sobie czytaj więcej »

pompy ciepła kraków

Pompa ciepła powietrzna

Bardzo często stosowany model pompy, który ma wiele zalet, ale również ma wiele wad. Jest to te rodzaj pompy, który zdecydowanie lepiej będzie się spisywał w krajach cieplejszych gdzie nie ma większyc czytaj więcej »

fotowoltaika Kraków

Zastosowanie fotowoltaiki

Dobrze, że w 1839 roku odkryto, czym jest fotowoltaika i jak ją wykorzystać. Po krótce jest to przekształcenie energii słonecznej w energię elektryczną. Oczywiście w tamtych czasach nie było to takie czytaj więcej »

Wycena środka trwałego

Nowa oferta finansowa

Niespodziewanie może się pokazać na terenie naszego miasta jakaś ciekawa oferta finansowa. Występuje wiele ciekawych innowacji typu , które będą realizowane przez doświadczonych doradców klienta. Naw czytaj więcej »

aGENCJA interaktywna

Dobrze rozbudowana usługa

Większość osób dzisiaj potrzebuje skorzystać z propozycji agencji interaktywnych które to oferują wam bardzo ciekawe oferty z jakich to niewątpliwie powinno się skorzystać. I takie agencje oferują wa czytaj więcej »

KLIMATYZACJA szczecin

Klimatyzacja i jej wykonanie

Wiele osób ma poważny problem z klimatyzacją. Jak się okazuje taka właśnie klimatyzacja coraz częściej pojawia się w każdym domu. Tak naprawdę to właśnie ona pozwala wam uzyskać lepsze samopoczucie, czytaj więcej »

sprawy upadłościowe Szczecin

O sprawach upadłościowych słów kilka

W dzisiejszym tekście chciałbym poruszyć temat związany z upadłością. Wiadomo, że upadłość nie była, nie jest i nigdy nie będzie niczym przyjemnym. Niestety, sytuacja wygląda tak, że niejednokrotnie czytaj więcej »

NAPój kakaowy

Co dzieci powinny pić na śniadanie?

Kiedy mówi się o jedzeniu śniadania, nie wspomina się o napoju. Nie wiem czy się ze mną zgodzicie, ale uważam, że jest to dość poważny błąd. Uważam, że odpowiedni napój jest w pewnym sensie częścią o czytaj więcej »

WYCENA dzieł sztuki

Jak nie kupić falsyfikatu?

Bycie kolekcjonerem i koneserem dzieł sztuki, przynajmniej na samym początku tej niesamowitej przygody, może być nieco trudny i czasami może kosztować nas nieco straconych i przez niewiedzę wyrzucony czytaj więcej »

Adwokat W krośnie

Adwokat na terenie Krosna

Jak widzicie, tematem dzisiejszego tekstu jest adwokat na terenie Krosna. Dokładnie rzecz ujmując mam na myśli odpowiedniego adwokata na terenie Krosna. Znalezienie takiej osoby nie jest łatwym zadan czytaj więcej »

 

Ile warte jest nasze dzieło sztuki?

wycena dzieł sztuki

Na pewno każdy, kto ma dzieła sztuki zastanawia się ile to może być warte, ale nie za bardzo wie jak ma taką wycenę zrobić? To normalne i na szczęście dzisiaj jest możliwa wycena dzieł sztuki przez Internet. Oczywiście nie da się jednoznacznie powiedzieć ile takie dzieło będzie kosztowało, bo jeśli fachowiec nie widział go na żywo to nie oceni na sto procent. Jeśli nam taka wycena wystarcza to jak najbardziej warto z niej skorzystać. Zaspokoimy swoją ciekawość. Gdybyśmy jednak chcieli sprzedać dzieło sztuki to byłoby lepiej gdyby wycena dzieł sztuki była potwierdzona jakiś dokumentem. Wtedy nabywca będzie wiedział, że naprawdę to coś jest tyle warte, a nie tylko jest to nasze marzenie żeby tyle dostać. Jeśli chodzi o samą wycenę to powinna być przeprowadzona przez kogoś, kto ma odpowiednie umiejętności i wiedzę. Trzeba wiedzieć jak się za to zabrać żeby klient był zadowolony.

Jak robi się wycenę?

Na pewno stan danego dzieła jest ważny i to oceni fachowiec, który je zobaczy. Mogą być dwa podobne obrazy, ale jeden był przechowywany w kiepskich warunkach, a inny wygląda jak nowy. Niby to są takie same dzieła sztuki, ale różnić się będą ceną. To, dlatego najpierw się ogląda takie dzieło, a dopiero później następuje fachowa wycena dzieł sztuki oparta o podobne dzieła, jakie można znaleźć na portalach aukcyjnych na całym świecie. Naprawdę trzeba się na tym znać żeby udało się taką wycenę zrobić w rzetelny sposób.

dobra wycena dzieł sztuki

Nie zawsze osoba, która chce sprzedać jakieś dzieło sztuki będzie z tego powodu zadowolona, bo często cena jest o wiele niższa niż było to zakładane. Nie da się tego przewidzieć, ale jeśli nie jesteśmy pewni czy ta wycena była przeprowadzona w fachowy sposób to zawsze można wezwać jeszcze kogoś. Gdyby ta osoba potwierdziła to samo to znaczy, że właśnie tyle nasze dzieło sztuki jest warte i za tyle możemy próbować je sprzedać. Jeśli chcemy skorzystać z pomocy fachowców to warto znaleźć takiego, który na pewno zna się na tym, co ma zrobić, a wtedy wystarczy jedna, porządna wycena i po kłopocie.