Zastosowanie fotowoltaiki
Dobrze, że w 1839 roku odkryto, czym jest fotowoltaika i jak ją wykorzystać. Po krótce jest to przekształcenie energii słonecznej w energię elektryczną. Oczywiście w tamtych czasach nie było to takie łatwe, bo nie było odpowiednich narzędzi, ale czasy się zmieniły. Dawniej wydajność baterii słonecznej to były wartości rzędu 4-6% czyli naprawdę niewiele. Jak na tamte czasy było to wystarczająco. Poza tym wtedy człowiek nie zużywał tak dużo energii elektrycznej i nie dewastował środowiska naturalnego. Dopiero do ostatnich kilkudziesięciu lat zaczyna to nabierać na sile i trzeba zrobić wszystko żeby (gdy chcesz mieć solidnie zrobione dekoracje zobacz https://marengo-architektura.com/) była o wiele wydajniejsza. Trzeba nad wszystkim pracować, bo tylko wtedy jest szansa na osiągniecie zamierzonych celów (fotowoltaika Kraków).
Opłacalność
Z tym bywa niestety nie za dobrze. Na obecną chwilę albo komuś nie opłaca się tworzyć ogniw, które będą tańsze i będą o wiele taniej produkowały prąd albo nie jest to możliwe. Raczej trzeba się skłaniać ku temu pierwszemu. Wielkie koncerny produkujące prąd będą miał problemy, bo nie będzie chętnych żeby od nich ten prąd kupować, a zatem zrobią wszystko żeby powstrzymać rozwój tak długo jak to tylko jest możliwe. Dla nich nie jest ważne to, że cała planeta ucierpi na tym i że w pewnym momencie nasze środowisko natułane będzie totalnie skarżone. Obecnie liczy się tylko to żeby jak najwięcej na tym zarobić. Baterie słoneczne można byłoby montować nie tylko w mieszkaniach, firmach, ale również w samochodach. Dzięki energii słonecznej człowiek stałby się samowystarczalny, a więc właśnie o to nam chodzi. Nie musielibyśmy się zastanawiać nad tym czy będzie nas drożej kosztował prąd albo ile go zużyjemy. Na dzień dzisiejszy mało, które gospodarstwo domowe instaluje baterie słoneczne. W krajach południowych jest to na pewno bardziej opłacalne.

Słońce tam mamy prawie przez cały rok, a im więcej słońca tym więcej prądu. Oczywiście energia z baterii produkowana jest nawet, kiedy słońce intensywnie nie świeci. Według wyliczeń można nawet w nocy, kiedy świeci księżyc produkować energie elektryczną. Miejmy nadzieje, że w najbliższym czasie dokonane będą zmiany i że coś zmieni się na lepsze. Urządzenia stają się nie tylko bardziej popularne, ale jeszcze bardziej wydajne. Koszty wyprodukowania jednego kilowata szacowane są obecnie na poziomie siedemdziesięciu groszy, co w przypadku naszego kraju oznaczałoby, że płacilibyśmy za prąd kilka razy więcej niż teraz. Chyba, że sami sobie zainstalujemy sobie baterie słoneczne na dachu i będziemy się cieszyć darmowym prądem.